Strona główna > Pomoc

Pomoc

 Kładziemy nacisk na indywidualne podejście
 do każdego klienta, dlatego nasi pracownicy chętnie odpowiedzą
 na wszystkie Państwa pytania.
Masz pytania?
Sprawdź sekcję FAQ bądź skontaktuj się z naszym
Biurem Obsługi Klienta
Zadzwoń
(032) 453 01 04-06
Napisz od nas
Zadzwoń (032) 453 01 04-06

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Nie ma określonych standardów co do wielkości flag masztowych. Warto jednak zwrócić uwagę, iż z przyczyn bezpieczeństwa zazwyczaj nie stosuje się flag pionowych dłuższych niż połowa masztu (czyli jeśli maszt ma 6m, maksymalna długość flagi to 300cm), natomiast flagi poziome nie powinny być dłuższe niż odległość pomiędzy masztami, jeśli stoi ich więcej niż 1.

Najczęściej wybierane przez klientów  rozmiary to : dla flag pionowych 100x300 cm, 120x300 cm, 200x300 cm, 100x400 cm, 150x400 cm, dla flag poziomych 150x100 cm,125x200 cm, 150x225 cm. 

Konfekcja zależy przede wszystkim od masztu na jakim flaga ma zostać eksponowana. Dla masztów bez ramienia stosuje się taśmę wzmacniającą z karabińczykami lub oczkami na krawędzi przymasztowej, natomiast dla masztów z ramieniem flaga powinna być zaopatrzona w tunel na górnej krawędzi, umożliwiający ekspozycję flag przy bezwietrznej pogodzie. Tunel może być zamknięty (przeszyty na końcu) bądź otwarty. 

 

Najczęściej wybierane przez klientów wysokości to 6m lub 8m.
 

To dwie różne technologie; różnice najbardziej widoczne to nasycenie kolorów i trwałość nadruku. Sitodruk polega na drukowaniu każdego z kolorów z osobna przy użyciu wcześniej przygotowanych szablonów (sit). Druk cyfrowy nanosi wszystkie barwy jednocześnie mieszając barwy z przestrzeni CMYK (plus czasem inne dodatkowe) bezpośrednio z komputera.
Ze względu na osobne drukowanie każdego koloru barwy z sitodruku zapewniają większe wysycenie, są trwalsze i wierniej odzwierciedlają wzorce skal kolorystycznych (np. Pantone Matching System). Dla druku cyfrowego założyć trzeba większe odstępstwa od kolorów skal drukarskich, natomiast można stosować bezpośrednie przełożenie wg przestrzeni CMYK.

Rozdzielczość obrazów fotograficznych oraz przejść tonalnych (rozjaśnień, efektów 3-D) w technice druku cyfrowego jest kilkukrotnie lepsza aniżeli w sitodruku.Sitodruk dla większych nakładów powtarzalnego wzoru jest tańszy aniżeli druk cyfrowy, z kolei pojedyncze sztuki taniej jest wyprodukować metodą cyfrową.

 

Grafika wektorowa polega na przedstawieniu obiektów za pomocą prostych figur geometrycznych, takich jak odcinki, krzywe, okręgi, wielokąty. W przeciwieństwie do grafiki rastrowej grafika wektorowa jest grafiką w pełni skalowalną, co oznacza, iż obrazy wektorowe można nieograniczenie powiększać oraz zmieniać ich proporcje bez uszczerbku na jakości. Obrazy tworzone w grafice rastrowej są złożone z różnokolorowych pikseli, które położone obok siebie tworzą obraz. Obrazy rastrowe to inaczej mapy bitowe.

Zależnie od liczby kolorów spotykamy mapy 1-bitowe (czarnobiały), 8-bitowe(pseudokolor), 16-bitowe(kolor pełny) i 32-bitowe. Na danej powierzchni mieści się określona liczba pikseli, co wiąże się z rozdzielczością obrazu. Liczba pikseli jest zawsze stała, dlatego też powiększając obraz rastrowy, powiększamy również poszczególne piksele, co jest połączone z utrata jakości obrazu ( postrzępione krawędzie, utrata ostrości). Jest to podstawową wadą tego rodzaju grafiki. Stworzona przez nas przestrzeń robocza i wszystko, co na nią naniesiemy, przy próbie skalowania będzie zmieniało swój wygląd, czy też jakości. Dlatego ważne jest aby podsyłane pliki do wydruku miały min 80 dpi dla obiektów w skali 1:1.
 

Zamówienie można złożyć zarówno mailowo na skrzynkę biuro@flagowakraina.com.pl  jak i faxem pod numerem (032) 45 30 107. Zamówienie powinno zawierać:

 • przedmiot zamówienia (flaga, maszt, itp..).
  W przypadku flag w grafice wektorowej powinny zostać zdefiniowane
  kolory w skali Pantone, Ral, lub HKS oraz preferowaną konfekcję
 • ilość
 • rozmiar (wysokość)
 • cenę (jeśli wcześniej była dokonywana wycena) oraz numer oferty
 • dane do faktury
 • adres wysyłki
 • osobę kontaktową z numerem telefonu
 • formę płatność (jeśli została wcześniej ustalona)
   

Plik gwarantujący dobre odwzorowanie powinien mieć takie parametry:

 • Plik wynikowy w formacie PDF (skala 1:1, 1:10, 1:100), bez znaczników/paserów, bez dodatkowych opisów, bez spłaszczania warstw, bez narysowanej konfekcji.
 • Format strony PDF powinien odpowiadać rozmiarowi netto wydruku.
 • Czcionki zamienione na krzywe.
 • Bezpieczny minimalny wymiar elementu kolorowego 1 mm (skala 1:1).
 • Bezpieczny minimalny wymiar elementu białego 2 mm (skala 1:1).
 • Mapy bitowe w modelu kolorystycznym CMYK osadzone w pliku (a nie jako link do zewnętrznego źródła), bez profili ICC,.
 • Minimalna rozdzielczość dla mapy bitowej 72 dpi (skala 1:1).
 • Napisy i obiekty wektorowe w modelach kolorystycznych CMYK, PMS Coated albo Uncoated lub RAL.
 • Zachowanie odległosci bezpiecznej dla ważnych elementów projektu co najmniej 2,5 cm od krawedzi
 • Obiekty bez nadrukowywania.

Pliki dostarczane w innej formie mogą wymagać obróbki naszego działu graficznego. Taka usługa jest płatna oddzielnie, po uprzednim uzgodnieniu ze zlecającym.

Maszty z włókna szklanego są standardowo w kolorze białym dodatkowo tworzywo to ma zdolność do elektryzowania się przez co jest mniej odporne na zabrudzenia niż maszty z aluminium. Są one tylko i wyłączne jednoelementowe, natomiast maszty aluminiowe mogą być zarówno jednoelementowe jaki i segmentowe. Maszty aluminiowe segmentowe ze względu na soją konstrukcje są łatwiejsze w transporcie.

 

Wybór materiału z którego ma zostać wykony baner zależy w dużej mierze od przeznaczenia banneru i warunków w jakich ma być eksponowany. Bannery drukowane na PVC są cięższe niż bannery poliestrowe i nie przepuszczają powietrza (np. wiatru) dlatego wymagają lepszej konstrukcji ekspozycyjnej. Także ich transport jest trudniejszy i droższy.
Bannery z dzianiny można bez problemu wyprać, a dodatkowo nie szkodzi im niedbała forma przechowywania. Dla bannerów z dzianin istnieje większa swoboda przy wyborze konfekcji. Produkcja i utylizacja bannerów z dzianin jest bardziej przyjazna dla środowiska.
Bannery z PVC są bardziej wytrzymałe niż bannery z dzianin.

 

Najczęściej używa się siatek winylowych do wydruków wielkoformatowych oraz tam, gdzie istotna jest przepuszczalność światła albo wiatru, np. na słabych konstrukcjach nośnych albo na elewacjach zasłaniających okna. Siatki są dwojakiego rodzaju: z przeplotem i bez przeplotu. Siatki z przeplotem są mocniejsze i dają ładniejszy efekt po druku, ale słabiej przepuszczają wiatr.
 

Flagi z reguły drukowane są jednostronnie z pełnym przebiciem na drugą stronę. Znaczy to,
że grafika nadrukowywana na aversie widziana jest na rewersie jako odbicie lutrzane.

Możliwy jest jednak druk transferowy. Są to dwie warstwy zszyte ze sobą, dzięki czemu
możliwe jest zastosowanie różnych wzorów na awersie i rewersie.

Wyceń produkt

Szacunkowa wycena w przeciągu godziny!

Zapraszamy do skorzystania z dostępnych na naszej stronie formularzy, a w przeciągu godziny otrzymają Państwo
szacunkową wycenę opisanej realizacji.

Flagi

Bannery

Maszty

 
Wycenę wykonujemy w dniach roboczych, od 8.00 do 16.00

 

Jak złożyć zamówienie?

Zamówienia standardowe

W przypadku zamówień standardowych wystarczy podesłać niezbędne informacje dokładniej opisane w 06 punkcie FAQ mailowo na skrzynkę biuro@flagowakraina.com.pl lub faxem pod numerem (032) 45 30 107.
Jeśli wybrany produkt wymaga specyficznego projektu, na karcie produktu, w Plikach do pobrania znajduje się wykrojnik
z wytycznymi graficznymi.

Zamówienia nietypowe

W przypadku zamówień nietypowych
prosimy o kontakt z:

Grzegorz Słomka
Dyrektor Handlowy
tel. +48 600 09 11 76
grzegorz@flagowakraina.com.pl